O Víno Ludvik

Víno Ludvik je rodinné vinohradníctvo a vinárstvo, založené Ing. Ľudovítom Žofiakom a synom v roku 1989 . Obhospodaruje 10 ha vinohradov v Modre v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Orientuje sa na výrobu vín s Chráneným označením pôvodu, D.S.C. V tejto kategórií dorábame neskoré zbery, výbery z hrozna, a podľa ročníka aj ľadové a slamové vína. Pestujú pre Modru typické odrody ako sú Dievčie hrozno /Leánka/, Feteasca regala /Pesecká Leánka/, Veltínske zelené, Rizling vlašský, Rulandské biele, Devín, Chardonnay a Svätovavrinecké. V ponuke majú tiež Rulandské šedé, Rizling rýnsky, Rulandské modré, Cabernet Sauvignon a Frankovku modrú. 

Rodinná firma Víno Ludvik zrekonštruovala v Modre starobylý vinohradnícky dom z 18. storočia. V súčasnosti v ňom sídli obľúbená reštaurácia Starý dom. Snúbi sa tu tradičná i moderná gastronómia s vínami z produkcie Víno Ludvik.

Žofiakovci každoročne dokupujú nové vinohradnícke plochy, vysádzajú a obnovujú vinohrady. Cieľom firmy je dorábať hrozno šetrným spôsobom a produkovať moderné vína s odrodovým charakterom.